Петиція # 25
Статус петиції: Опублікована на сайті

Адресат петиції: Прем’єр-міністр Янукович, Голова Верховної Ради Мороз, Голова фракції «Партії Регіонів» Богатирьова, Голова фракції БЮТ Тимошенко, Голова фракції «Наша Україна» Безсмертний, Голова фракції СПУ Цушко, Голова фракції КПУ Симоненко, Голови комітетів ВРУ

Знизити мито на автомобілі та скасувати преференції для «УКРАВТО»!

Ми, що підписалися нижче, вважаємо, що існуючі в Україні ставки мита та зборів на автомобілі іноземного виробництва суттєво утискають наші інтереси як покупців. Ми також вважаємо, що вони безпідставно створюють монопольне становище для одного підприємства – компанії «УКРАВТО», яка продає нам неякісний товар за недоступними цінами. Ми закликаємо всіх, хто вважає так само, підтримати цю петицію.

Ми впевнені, що державна політика стягування мита і зборів спрямована ані на захист вітчизняного виробника, ані на захист довкілля – а виключно на підтримку монопольного становища підприємства, вигоду від діяльності якого одержує вузька група осіб.

У зв'язку із існуючим законодавчим обмеженням, страждає споживач, тобто звичайний громадянин України. Ми вимушені платити за автомобіль іноземного виробництва ціну, яка в ШІСТЬ разів перевищує його вартість за кордоном.

Це не порожні слова. Порівняємо ціну автомобіля в Європі та в Україні. Як приклад візьмемо модель FORD Mondeo, об'єм двигуна 2500 см , тип двигуна – бензиновий, кузов універсал, рік випуску 1998.

Ціна автомобіля в Європі (за даними сайту http://avtocom.com/germany.htm) складає EURO 1500.
Ціна автомобіля в Україні (за даними сайту http://auto.ria.ua/ ) складає EURO 10500.

Тобто, різниця між ціною в Німеччині і ціною в Україні на приблизно однакові автомобілі складає EURO 9000! А це – вартість ще шести таких автомобілів!

Можна подивитися, звідки береться ця цифра. Приблизний розрахунок вартості розмитнення авто (за даними сайту http://www.autoconsulting.com.ua/custom.php) виглядає так:

Вартість автомобіля - EURO 1500
Об'єм двигуна - 2500 куб.см
Тип двигуна – бензиновий
Вік автомобіля - старше 5 років (до 8 років)
Митні платежі складуть близько - EURO 9765

В тому числі:
Ввізне мито - EURO 375 (сплачується на кордоні)
Акцизний збір - EURO 7500 (сплачується на кордоні)
Митне оформлення - EURO 15 (сплачується на внутрішній митниці за місцем реєстрації після пред'явлення сертифіката)
ПДВ - EURO 1875 (сплачується на кордоні)
Крім того, до отриманого результату треба додати вартість сертифікацій авта - 400-600 грн.(EURO 70-110)

Отже, автомобіль Ford Mondeo від 5 до 8 років буде нам коштувати EURO 11365. Ось так.

Ми – пересічні громадяни України – не можемо дозволити собі купити нормальний автомобіль за прийнятною ціною. Через що? Через державний протекціонізм інтересів корпорації «УКРАВТО». Натомість, завдяки цьому «протекціонізму вітчизняної автопромисловості», під гаслами загального блага та створення робочих місць, вузьке коло осіб успішно користується своїм монопольним становищем. Ці люди отримують надприбутки, не пропонуючи нам ані якісного товару, ані доступних цін.

Ми, виборці і громадяни України, звертаємося до голови уряду, до представлених у парламенті політичних партій, до голів парламентських комітетів та особисто до голови Верховної Ради з вимогою змінити існуючу митну політику щодо автомобілів на таку, що буде захищати наші інтереси.

Ми вимагаємо розробити та внести в необхідні законодавчі та підзаконні акти належні зміни з метою реального зниження вартості розмитнення іноземних автомобілів як мінімум втричі.

Оставить комментарий

Вы должны войти, чтобы оставить комментарий.